Pełna oferta

Serwery VPS
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Składniki usługi VPS XS VPS S VPS M VPS L VPS XL
Częstotliwość procesora 2.20 - 2.60 GHz 2.20 - 2.60 GHz 2.20 - 2.60 GHz 2.20 - 2.60 GHz 2.20 - 2.60 GHz
Liczba rdzeni procesora 1 rdzeń 1 rdzeń 2 rdzenie 3 rdzenie 4 rdzenie
Pamieć RAM 1 GB 2 GB 4 GB 6 GB 8 GB
Przestrzeń dyskowa 50 GB
(sprzętowy RAID)
100 GB
(sprzętowy RAID)
150 GB
(sprzętowy RAID)
200 GB
(sprzętowy RAID)
300 GB
(sprzętowy RAID)
Przepustowość łącza 100 Mb/s
[łącze symetryczne]
Limit transferu bez limitu
Adresacja IP 1 adres IPv4
Opłata instalacyjna brak opłaty instalacyjnej
ELEMENTY USŁUGI ZAWARTE W KAŻDYM PAKIECIE
 pełne przygotowanie nowego serwera VPS do pracy (instalacja i konfiguracja panelu i potrzebnych komponentów)
 zewne?trzny backup danych co najmniej dwa razy w tygodniu [Snapshoot]
 czas realizacji usługi : maksymalnie do 24 godzin

Co to jest VPS/Cloud
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Serwery wirtualne VPS to widziane ze świata w pełni funkcjonalne platformy serwerowe. To co je odróżnia od realnych maszyn takich jak serwery dedykowane to fakt iż istnienie nie jest zależne od konkretnej platformy sprzętowej.

Widziane przez systemy na nich zainstalowane zasoby nie są jednak realnymi urządzeniami (dysk, karty sieciowe) lecz wirtualnymi. Zasoby te można dynamicznie przydzielać, zmniejszać lub zwiększać w zależności od potrzeb klienta, lub przenosić na inne zasoby fizyczne w mgnieniu oka (stąd określenie chmury - "cloud" w której dana wirtualna maszyna się znajduje, choć dla użytkownika nie jest istotne w jakiej jej fizycznej części).

Serwery VPS to dla użytkownika duże ułatwnieni, gdyż nie jest on odpowiedzialny za elementy fizyczne serwera, backup całej maszyny wykonywany jest automatycznie i może być odtworzony w dowolnym momencie w przypadku niewłaściwego działania systemu zainstalowanego na serwerze wirtualnym.
Zastosowania
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Ze względu na swoje wysoce uproszczone zarządzanie serwery VPS są doskonałe do obsługi takich aplikacji jak serwery aplikacyjne, pocztowe, bazodanowe, serwery WWW lub pod usługi hostingowe o niewysokiej gęstości.

Są doskonałym narzędziem na serwery zapasowe dla usług opartych o realne maszyny.

Nawet w przypadku dość wysokich wymagań co do wykorzystywanych zasobów na tych polach gdzie niezbędne jest indywidualne konfigurowanie opcji systemowych, lub funkcji serwera tak by były one szyte na miare potrzeb klienta serwery VPS / Cloud są pośrednim krokiem pomiędzy prostym hostingiem, a dedykowanymi zasobami reanych serwerów dzierżawionych.
Cloud VPS SSD QUATTRO
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Technologia Cloud VPS SSD Quattro:

Kluczowe cechy:
 • Prędkość zapisu/odczytu do 2 GB na sekundę
 • Pełna redundancja danych (mirror)
 • Dowolne systemy operacyjne
 • oparte na najnowszych procesorach Intel serii Silver
 • Ilość operacji dyskowych na sekunde (IOPS) powyżej 50.000/sekundę
 • Ciągłość działania nawet w przypadku uszkodzenia pojedyńczego nośnika (hot-swap)
 • Szybkie wykonywanie kopii zapasowych i snapshotów.
Dlaczego SSD Quattro jest lepszym rozwiązaniem niż VPS oparty o dyski NVME?

Główną przewagą technologii SSD Quattro nad rozwiązaniami opartymi o technologię NVME jest jej niezawodność przy zachowaniu prędkości oferowanej przez dyski NVME.

Dyski NVME są  bezpośrenio dołączane do magistrali danych serwera, co w przypadku poważnej awarii może doprowadzić do uszkodzenia całej maszyny i powodować przerwę w działaniu systemu a nawet utratę danych.

W rozwiązaniu SSD Quattro każde dane zapisywane są jednocześnie na 4 oddzielnych superwydajnych dyskach SSD w 2 kopiach, poprzez wyspecjalizowany kontroler pośredniczący pomiędzy magistralą serwera a dyskami.

Dyski NVME zostały zaprojektowane do pracy w środowisku desktopów i notebooków, a ich implementacja w rozwiązaniach serwerowych nie przewiduje zabezpieczeń wymaganych w profesjonalnych środowiskach serwerowych.

W technologii SSD Quattro zaleta NVME jaką jest prędkość i  zalety rozwiązań SSD jakimi są nieprzerwane działanie i bezpieczeństwo systemu serwera są połączone w jedną całość .

Czy rozwiązanie SSD Quattro jest dużo droższe niż zwykły Cloud VPS ?

Cena oferowanych serwerów Cloud VPS SSD Quattro jest niewiele wyższa od standardowych oferowanych serwerów Cloud VPS, a różnica zależy jedynie od pojemności dysku serwera VPS.
Cloud-in-Cloud - oferta hurtowa serwerów VPS
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Usługa Cloud-in-Cloud to niezwykle atrakcyjna finansowo oferta własnej chmury VPS w której klient rozlicza się według zakontraktowanych zasobów sumarycznych, przydzielając je w zależności od potrzeb i własnej woli na dowolną ilość maszyn wirtualnych - odrębnych względem siebie.

Co więcej, w dowolnej chwili może zmienićpakiet zasobów sumarycznych gdy potrzeby przekraczają obecnie zakontraktowane ilości.

W usłudze Cloud-in-Cloud klient  wirtualnie staje się posiadaczem Prywatnej Chmury wirtualnej, dowolnie zarządzając swoimi zasobami i umożliwiając pełną elastyczność i szybkość realizacji potrzeb swoich własnych klientów.

Parametrami kontraktowymi są w tym przypadku :
 • sumaryczna pojemność przestrzeni dyskowej
 • sumaryczna ilość rdzeni procesora (vcore)
 • sumaryczna pojemność pamięci operacyjnej RAM
Private Cloud - Chmura prywatna - Cloud Computing
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Dla klientów wymagających wysokiej dostępności usług oraz bezpieczeństwa danych w systemie rozproszonym z jednoczesną ciągłą synchronizacją, polecamy systemy dedykowanej chmury tzw. Private Cloud.  Umożliwia to tworzenie na włsnej dedykowanej infrastrukturze serwerów wirtualnych i dynamiczne przyznawanie im zasobów. 

Własna Chmura Prywatna (Private Cloud) w DataHouse,PL już od 699 PLN /miesiąc.

Czym jest Private Cloud ?
Private Cloud to farma maszyn fizycznych uwspólniających swoje zasoby fizyczne i udostępniająca je w formie wirtualnej. Maszyny wirtualne mogą migrować pomiędzy maszynami fizycznymi bez konieczności ich zatrzymywania, a więc całkowicie eliminuje się czas niedostępności. Jednocześnie ich wirtualne zasoby dyskowe są rozłożone pomiędzy maszynami fizycznymi w postaci zasobu wirtualnego tzw. pstorage.

Zalety rozwiązania:
 • skalowalność - możliwość dodania kolejnej maszyny fizycznej do farmy i rozłożenia obciążenia o dodatkowe zasoby.
 • dowolność systemów wirtualnych - technologia pozwala przenosić do chmury całe obrazy maszyn wirtualnych jak i tzw. kontenerów. A dowolne syetemy operacyjne są obsługiwane jednocześnie.
 • wysoka wydajność wirtualnych systemów dyskowych (dane są rozłożone pomiędzy maszynami połączonymi szybkimi bezpośrednimi linkami o przepustowości 10 Gbps)
 • łatwość obsługi - dzięki panelowemu systemowi zarządzania chmurą
 • podwójne zabezpieczenie danych dyskowych - dane są jednocześnie chronione poprzez lokalne systemy RAID jak i poprzez system chmury
 •  możliwość rozłożeia zasobów chmury w różnych miejscach geograficznych

Przykład prywatnej  chmury :
Najmniejsza mini-chmura prywatna składa się z 3 maszyn fizycznych spiętych między sobą za pomocą redundantnej sieci 10 Gbps.
Na maszynach fizycznych zainstalowane są systemy Paralels Cloud Server 6
W przypadku uszkodzenia dowolnego elementu chmury (serwera fizycznego) maszyny wirtualne automatycznie przechodzą na inne zasoby fizyczne.


Jako iż Private Cloud może być dowolnie skonfigurowana zarówno pod względem wielkości jak i wydajności w celu konkretnej wyceny rozwiązania zapraszamy do kontaktu z działem handlowym (kliknij)

DataHouse.pl jest wieloletnim partnerem Parallels Inc. (Odin) - czołowego producenta oprogramowania wirtualizującego.
Rozwiązania pod klucz
pokaż funkcje
ukryj funkcje
Wybierz interesujące Cię parametry wielkości dysku, ilości procesorów i pamięci oraz jeden z  darmowych lub komercyjnych paneli zarządzających, a otrzymasz gotowy do działania serwer.
W ramach instalacji zoptymalizujemy jego działanie pod kątem wydajności tak, by wyświetlana strona miała wyższe wskaźniki Yahoo Yslow i Google PageSpeed.
Dodatkowo w każdej chwili możesz zwiększyć zasoby maszyny jeśli dotychczasowe nie będą już wystarczające.

Proponujemy gotowe platformy LAMP (Linux Apache MySQL PHP) wyposażone wedle życzenia w następujące panele zarządzające:

Panele bezpłatne:

Prosty panel zarządzający serwerem. Pozwalający na monitoring zasobów, konfiguracje procesów i parametrów systemu operacyjnego. Polecany dla bardziej zaawansowanych użytkowników.


Prosty panel do zarządzania usługami dla wielu domen i stron na serwerze tworzący tzw wirtualne serwery. Polecany dla użytkowników pragnących oferować proste hostowanie wielu stron WWW.

Dobry panel do zarządzania dowolnej ilości stron www, kont email, usług DNS. Prosty w obsłudze o średnim stopniu zaawansowania.


Prosty, lecz bardzo profesjonalny panel do zarządzania stronami i kontami hostingowymi z pełną obsługą stron WWW, DNS


Panele licencjonowane:

Doskonały, profesjonalny panel hostingowy do świadczenia usług hostingowych. Pełna obsługa wszelkich funkcjonalności hostingowych: www serwer, email serwer, DNS, dyski sieciowe, konta klienckie, monitoring procesow. Zdecydowanie najlepsza platforma do świadczenia usług hostingowych. Dostępny w odrębnych wersjach dla maszyn VPS i maszyn dedykowanych.

Dobry panel zarządzający ze wszystkimi funkcjonalnościami potrzebnymi w nowoczesnym hostingu. Licencjonowany zależnie od funkcjonalności i ilości obsługiwanej ilości domen.Obsługuje wszelkie funkcjonalności hostingowe takie jak WEB, EMAIL, DNS, konta klienckie.

Prosty, niedrogi, licencjonowany panel zarządzający i hostingowy obsługujący wszelkie funkcjonalności hostingowe wraz z panelizacją na konta klienckie. Polecany dla niewielkiej ilości kont hostingowych.